Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Kayaşehir'de mahalle konsepti çerçevesinde yaptıkları bin 892 konutun kurası yarın ve perşembe günü gerçekleşecek.

TOKİ Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Kayaşehir'de kurası çekilecek bin 892 konut için yapılan taleplerin 5-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Orta gelirli vatandaşlara fayda sağlaması için yaptıkları bin 892 sosyal konuta 39 bin 179 talep olduğunu belirten Turan, yapılacak kuranın İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde yarın saat 10.00'da başlayacağını ifade etti.

MALALLE KÜLTÜRÜ CANLANIYOR

Kayaşehir’de alıcılarını bekleyen bu kontuların içerisinde ‘mahalle konsepti’ ile düzenlenmiş bir kültür bulundurduğunu ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Kayaşehir'deki çalışmalarımız doğrultusunda mahalle kültürü yeniden canlanacak.’ dedi. Turan, yerleşim yerinde botanik parklarında bulunduğunu belirtti.

Bu projeden faydalanmak için hiç konut sahibi olmamak gerekiyor. Öncelikli hedeflerinin dar gelirli ve bugüne dek hiç ev sahibi olmamış, ev almakta güçlük çeken vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunun altını çizen TOKİ Başkanı Ergün Turan, ‘Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu hayata geçiriyoruz.’ sözlerini dile getirdi.