Canlı yayında dün akşam, tutuklu olan Rıza Sarraf hakkında kritik bir açıklama yapıldı. Rıza Sarraf'ın cezaevinde bir siyahî tarafından bıçaklanarak öldürülmeye çalışıldığı ve bu yüzden de başka bir cezaevine nakledildiği ortaya çıktı. Derin ABD'nin Sarraf'a ölüm korkusu vererek kendi istekleri doğrultusunda itirafçı olmaya zorladıkları anlaşılıyor. Sarraf'a "ya bizim dediğimizi yaparsın ya da ölürsün" diye tehdit edilerek şantaj yapıldığını belirtiliyor.

FETÖ'nün ABD'deki ağababaları 17 Aralık darbe girişimininde başaramadı yeni bir uluslararası saldırıya geçildi. 17 Aralık ve 15 Temmuz'da başaramayanlar FETÖ'cü kuklaların sahipleri bizzat saldırı başlattı. Rıza Sarraf üzerinden Türkiye'yi ekonomik olarak uluslararası alanda ambargo altına almaya çalışacaklar.

Sarraf'ın cezaevinde bir siyahî tarafından bıçaklanarak öldürülmeye çalışılmasından dolayı güvenlik nedeniyle başka bir cezaevine nakledilmiş. Derin ABD'nin Sarraf'a ölüm korkusu vererek kendi istekleri doğrultusunda itirafçı olmaya zorladıkları anlaşılıyor.