Terör örgütü PKK'ya karşı operasyonlarına ara vermeyen Mehmetçik, zorlu hava şartlarına rağmen Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde teröristlerin yuvalandığı bölgeleri tek tek imha ediyor.

PKK'YA NEFES ALDIRMIYORLAR

Kış hazırlığı yapmak için mağaralara saklanan teröristleri tek tek etkisiz hale getiren kahraman Mehmetçik, son olarak örgüte ağır bir darbe daha vurdu.

Kırmızı listeyle aranan Gülbahar kod adlı Bahar Eroğlu'nu etkisiz hale getiren Mehmetçik, operasyonların devamında 22 teröristi daha etkisiz hale getirdi.

SON FOTOĞRAFI

Öldürülen Gülbahar kod adlı teröristin; HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve PKK'nın sözde üst düzey yöneticileriyle çekilen fotoğrafı ortaya çıktı.

Fotoğrafta öldürülen teröristin yanı sıra; PKK'nın sözde yöneticilerinden 9 isim daha yer alıyor.

TOPLAM 47 TERÖRİST..

Operasyonda etkisiz hâle getirilen toplam terörist sayısı 47 oldu. Sekiz el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

BİNGÖL OPERASYONU

Bingöl Genç’te, 20 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen hava harekâtı sonrası bölgede yapılan arazi aramasında çıkan çatışmada; bir terörist etkisiz hâle getirildi. Bölgede icra edilen aramalarda bir tabanca, 597 piyade tüfeği fişeği, dört telsiz, bir dürbün , 21 şarjör, altı tüp, 174 kg toz esrar ile muhtelif cins ve miktarda yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirildi.

MARDİN

Mardin Kızıltepe’de, bölücü terör örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

VAN

Van Başkale’de, 21 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen hava harekâtı sonrası bölgede yapılan arazi aramasında bir Dragunov keskin nişancı tüfeği, bir Kalaşnikof piyade tüfeği, bir tabanca, üç el bombası ele geçirildi.

SİİRT

Siirt Eruh’ta, 21 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen hava destekli operasyon sonrası bölgede yapılan arazi aramasında etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ölü olarak, bir Kalaşnikof piyade tüfeği, iki el bombası, bir dürbün ve bir el telsizi ile birlikte ele geçirildi.

YENİ NESİL SİHALARIN TESLİMATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Baykar, son olarak 8 adet "Silahlı Bayraktar TB2" İHA'nın TSK envanterine girmesini sağladı. Son teslimatla bir ilk de gerçekleşti. İlk kez 4 adet akıllı mühimmat taşıyabilen SİHA teslimatına imza atıldı. Roketsan tarafından milli geliştirilen "Mini Akıllı Mühimmat (MAM)" ile entegre edilen Bayraktar TB2 İHA sistemi, 4 MAM-L ya da 2 MAM-L ve 2 MAM-C ile görev yapabilecek.