CHP’nin Türkiye genelinde yaptığı delege seçimlerinin çoğu kavgalı olurken, kimi ilçelerde liste savaşı yaşanıyor. İstanbul’da en fazla delegenin seçildiği Kadıköy’de yaşananlar ise ‘pes’ dedirtecek türden!

KONTENJANA UYULMAMIŞ

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, delege seçimlerinde cinsiyet ve genç kotasına uyulmaması sebebiyle Kadıköy’e müdahale etmek istedi. Bunun ardından Kadıköy ilçe başkanlığı il yönetiminin değişikliklerini kabul etmedi. İl yönetiminin listelere müdahil olmasını engelleyen Kadıköy ilçe başkanlığı, belgelerin orijinallerini il yönetimine vermedi. Canpolat bunun üzerine Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve ilçe yöneticilerini disipline sevk etti.Ancak Özgür Aydın’ın oylamada ilçe yöneticileri lehinde oy kullanarak Canpolat’a tepkili bir konuşma yaptığı öğrenildi. 130 üyesi bulunan Beyoğlu İstiklal Mahallesi’nde de sadece bir oy kullanıldı.

İL BAŞKAN ADAYIYDI SEÇİLEMEDİ

CHP’de yapılan mahalle delege seçimlerinde en büyük şoku 2 yıl önce Canpolat’ın rakibi olarak İl Başkan adayı olan Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek yaşadı. Zeybek, delege seçimlerinde üyelerin oylarını alamayınca seçilme hayalleri suya düştü.