Tahran da açılan restoran her yaşta insanın yoğun ilgisine uğradı ! 

İran'ın başkenti Tahran'da açılan 'Roboşef' adındaki ilk robotik restoran, müşterilerin ilgi odağı haline geldi. Restoran, İran'da büyük rağbet görüyor.

Kasiyer ve garson yok
Timeturk'ün haberine göre, başkent Tahran'da yılbaşından bu yana ağırlıklı olarak pizza alanında hizmet veren Roboşef'te, robot garsonlar sizi karşılıyor ve siparişten, servise tüm hizmetler otomatik veriliyor, ödemeler online yapılabiliyor.
Masalar, dijital ekrana dönüşen yapısıyla büyük bir tablet görünümü alıyor. Dokunmatik ekrana dönüşen masalarda yemeğin içeriği isteğe göre belirlenebiliyor.Dijital masalarda oyunRoboşef müşterileri, yemeklerini beklerken, dijital ekranda sunulan bilgisayar oyunlarıyla eğlenceli vakit geçirebiliyor.
Teknolojinin imkanlarından yararlanarak restoran işletmeciliğinde "yeni bir çığır" açtıklarını söyleyen Roboşef'in sahibi ve işletme müdürü Mecid Zibadel, "Yemek masası, dokunmatik olan diğer örneklerinden farklı olarak tamamen yerli ve müşterilerimizin sipariş sonrası veya yemek sırasında sıkıntı yaşamayacakları şekilde dizayn edildi. Masanın patenti de tamamen bize ait." dedi.

SİPARİŞİ BEKLERKEN "DİJİTAL MASALAR"DA OYUN OYNANABİLİYOR

Roboşef müşterileri, yemeklerini beklerken, dijital ekranda sunulan bilgisayar oyunlarıyla eğlenceli vakit geçirebiliyor. Teknolojinin imkanlarından yararlanarak restoran işletmeciliğinde "yeni bir çığır" açtıklarını söyleyen Roboşef'in sahibi ve işletme müdürü Mecid Zibadel, AA muhabirine, "Yemek masası, dokunmatik olan diğer örneklerinden farklı olarak tamamen yerli ve müşterilerimizin sipariş sonrası veya yemek sırasında sıkıntı yaşamayacakları şekilde dizayn edildi. Masanın patenti de tamamen bize ait." dedi.

GENÇ YAŞLI HER KESİMDEN YOĞUN İLGİ


Zibadel, "Yemek ve teknolojiyi restoranımızda bir araya getirerek genç müşterilerimize uygun bir ortam hazırladık. Ancak, hizmet vermeye başladığımızdan beri, restoranımızın konseptini merak eden birçok yaşlı müşterimizin de ilgisini çekmeyi başardık." diye konuştu.
Zibadel, ağırlıklı olarak pizza servisi yaptıklarını belirterek, fiyat bakımından Tahran'daki diğer restoranlardan farklı olmadıklarını sözlerine ekledi.