Alman otomobil üreticisi Audi, Amerikan Birleşik Devletleri ve Kanada hariç dünya bütününde 1 milyon dizel motorlu otomobili güncel bir yazılım yüklemek için gönüllü olarak geri çağırdığını duyurdu.Ve binlerce audi müşterisi telaşlandı.

AUDİ'DEN SKANDAL KARAR

Volkswagen (VW) AG içinde yer alan Audi'den yapılan açıklamada, şirketin müşterilerine Avrupa'da ve Amerika Birleşik Devleti ile Kanada dışında kalan diğer pazarlarda AB5 ve AB6 dizel motorlu otomobiller için bir güncelleme programı sunduğu, bu çerçevede gönüllü olarak 6 ve 8 silindirli dizel motorlu (V6 / V8 TDI, AB5 / AB6) 850 bin otomobile güncel bir yazılım uygulanacağı belirtildi.

AUDİ 1 MİLYON ARACI GERİ ÇAĞIRDIĞINI DUYURDU

Bunun mevcut yasal gerekliliklerin ötesinde, gerçek sürüş koşullarında emisyonları daha da geliştireceği aktarılan açıklamada, "Bu eylem, Almanya Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi (KBA) ile yakın istişare içinde gerçekleşecek. Bu esnada Audi, özellikle kentsel alanlarda genel emisyonları azaltmayı düşünüyor." denildi. 

Açıklamada, bu hizmetin aynı tip motorlarla donatılmış olan Porsche ve Volkswagen modelleri için de geçerli olduğu, tüm müşteriler için ücretsiz olarak gerçekleştirileceği vurgulandı.